ZKOUŠKY

TESTOVÁNO NA NIKL, CHROM, KOBALT, RTUŤ A PALLADIUM
Každý méně než jedna část na milion. Malá množství mohou být zodpovědná za senzibilizaci kůže. Jedna část na milion (1 ppm) je minimální množství, které splňuje minimální požadavky na přijatelnost produktu. Všechny produkty Istituto Ganassini jsou testovány na hlavních kovech odpovědných za senzibilizaci kůže, přičemž přístroje mají detekční limity rovnající se jedné části na miliardu (1 ppb, o 3 řády nižší).

DERMATOLOGICKY TESTOVANÉ PŘÍPRAVKY
Výrobek je podroben Patch Testu, diagnostické metodě používané k identifikaci možné přítomnosti látek, které po kontaktu s pokožkou způsobují kontaktní dermatitidu. Prostřednictvím podpory náplasti se přípravek aplikuje uzavřením omezené oblasti kůže. Dermatologická kontrola se provádí po 24 nebo 48 hodinách.

MIKROBIOLOGICKY TESTOVANÉ PŘÍPRAVKY
Každá výrobní šarže je podrobena kontrole na přítomnost mikroorganismů, aby se ověřila její shoda s požadavky Evropského lékopisu.

OFTALMOLOGICKY TESTOVANÉ PŘÍPRAVKY
Oftalmologický test se provádí za účelem vyhodnocení stupně snášenlivosti kosmetických přípravků používaných v oblasti kolem očí. Produkt se používá denně po určitou dobu. Kosmetická snášenlivost je definována na základě klinického hodnocení oftalmologa, který vyhodnocuje veškeré oční anomálie a zaznamenává veškeré nežádoucí účinky hlášené dobrovolníky.

HYPOALERGENNÍ PŘÍPRAVKY
Produkt je navržen tak, aby minimalizoval riziko alergie. Výrobek je podroben testu „Repeated Insult Patch Test“ (HRIPT), což je test na alergii opakovaný v průběhu času. Prostřednictvím podpory náplasti se přípravek aplikuje uzavřením omezené oblasti kůže. Aplikace se opakuje 9x během tří po sobě jdoucích týdnů pod dermatologickou kontrolou.

NEKOMEDOGENNÍ PŘÍPRAVKY
Test umožňuje vyhodnotit, zda je každodenní používání produktu zodpovědné za tvorbu komedonů, jejichž výskyt může způsobit okluzi mazového folikulu s možnou tvorbou kožních skvrn.

DERMATOLOGICKÁ ETIKA: NAŠE HODNOTY


Kvalitní
Je to hodnota a historický prvek, na kterém jsou založeny směrnice Rilastil. Kvalita je zaručena tvůrčím a formulačním úsilím našich vědeckých laboratoří a neustálým hledáním dokonalosti ve formulaci a výrobě. Pečlivě vybrané aktivní složky zajišťují nejlepší kvalitu, maximální kosmetickou příjemnost a vysoký výkon.

DŮVĚRA
Důvěra je pro Rilastil základní hodnotou. Rilastil je na trhu více než 40 let, další záruka spolehlivosti; neustálý závazek k výzkumu, který v průběhu let přinesl velké zkušenosti s formulací a metodami zpracování produktu. Efektivní a stimulující tým, rozsáhlá obchodní síť a vlastní výrobní závod dělají z Rilastilu kvalitní značku, schopnou vzbudit důvěru.

BEZPEČNOST
Dermatologická nezávadnost je zaručena dermatologicky a mikrobiologicky testovanými formulacemi, důsledně vybranými účinnými látkami a neustálým ověřováním surovin, polotovarů a hotových výrobků.

ÚČINNOST
Inovativní aktivní složky, specifické formulace, použití obalových materiálů navržených tak, aby co nejlépe udržely integritu receptur, klinické studie a vysoce kvalitní výrobní metody zaručují účinnost produktů Rilastil.

LIDÉ
První pozornost společnosti byla vždy věnována lidem, kteří ji tvoří a kteří se zasloužili o předávání hodnot a vytváření silného pouta s jejími hlavními partnery: lékaři, lékárníky a spotřebiteli. Efektivní a podnětné pracovní prostředí v rámci společnosti, ve kterém je firemní kultura kvality také primární hodnotou při výběru manažerů a zaměstnanců. Vysoce vyškolená a rozšířená obchodní síť složená z lékařských zástupců a prodejců, vysoce vybraných a kvalifikovaných, přispěla k šíření firemních hodnot, což představuje jednu ze základních silných stránek Rilastil.

DERMATOLOGICKÁ ETIKA

ÚČINNOST A PŘÍJEMNOST
Pečlivě vybrané aktivní složky zaručují nejlepší kvalitu, maximální kosmetickou příjemnost a vysoký výkon. Účinnost je zaručena klinickými testy prováděnými u každého produktu a bohatými dermokosmetickými a farmakologickými znalostmi našich výzkumných laboratoří.

DERMATOLOGICKÁ BEZPEČNOST
Dermatologická bezpečnost je zaručena dermatologicky a mikrobiologicky testovanými formulacemi a balením navrženým tak, aby co nejlépe udržela integritu složení, stabilitu a účinnost.

DERMATOLOGICKÁ SNÁŠENÍ
Snášenlivost je zaručena testy prováděnými na hlavních kovech odpovědných za jevy senzibilizace kůže: nikl, kobalt, chrom, palladium a rtuť a testy kožní snášenlivosti také na senzibilizované pokožce..

OBAL RILASTIL

BEZPEČNOST
Všechny naše obalové materiály (sklo, hliník a PE-EVOH) jsou vybírány tak, aby zaručovaly ochranu produktu. Je důležité, aby tvořily účinnou bariéru proti vlhkosti, světlu, změnám teploty a vnějšímu prostředí. Například hliník je zcela nepropustný pro kyslík, zatímco PE-EVOH je 300 až 4000krát nepropustnější pro kyslík než PE (plast běžně používaný v kosmetice). Sklo je inertní látka, která zaručuje neměnnost složení.

EKO-UDRŽITELNOST*
Mnoho balení Rilastil je vyrobeno z hliníku, což je pozitivní volba pro životní prostředí.
Ve skutečnosti mají hliníkové obaly vyšší míru recyklace než recyklace plastových obalů**. Hliník je lehký, snadno tvárný a odolný vůči změnám teplot. Navíc je snadno přenosný.
Hliníkový obal je unikátní tím, že je nekonečně recyklovatelný. Na rozdíl od plastu je veškerý hliník recyklovatelný. Plast se často recykluje na produkty stejné hodnoty pouze jednou nebo dvakrát, zatímco v mnoha případech recyklace zahrnuje použití materiálu v jiných a méně "ušlechtilých" aplikacích, než je jeho primární použití. Pokud je například plast recyklován za účelem vytvoření fleecového oděvu, může skončit na skládce, čímž se ukončí životní cyklus materiálu.
Hliník lze recyklovat třikrát více než odhady EPA týkající se životního prostředí) pro sklo nebo plast, s mírou recyklace 73 procent průměru. Dále na výrobu 1 kg nově vytěženého hliníku je potřeba 13 kWh elektrické energie, zatímco na výrobu 1 kg recyklovaného plastu je potřeba 14 kWh.
Energie potřebná k výrobě recyklovaného hliníku je o 95 % nižší než elektřina použitá k jeho výrobě od nuly, a z tohoto důvodu má nižší dopad na životní prostředí než plast.
Studie ICF International z roku 2016 zjistila, že emise skleníkových plynů (GHG) spojené s přepravou hliníkových obalů jsou nižší než ty spojené s plastovými. Emise spojené s přepravou hliníku jsou o 7–21 % nižší než u plastových lahví, které jsou o 17–30 %. Cyklus výroby plastů emituje 1,8 milionu tun CO2, zatímco cyklus výroby hliníku emituje 403 tisíc tun CO2.

*Zdroj:
https://www.zerosprechi.eu/index.php/falsi-miti-plastica
https://ilfattoalimentare.it/plastica-co2.html
http://www.corepla.it/i-polimeri-degli-imballaggi
https://www.culligan.it/limpatto-ambientale-della-plastica-la-produzione-lo-smaltimento/
https://www.cial.it/category/alluminio-e-riciclo/

**Rozprašovače jsou kompatibilní s procesem recyklace hliníku, ale jsou často vyloučeny z programu obnovy pro m